Hapniku protseduur

Posted on

 

Hapniku kasulik toim kõikidele elusorganismidele on üldtuntud fakt. Muidugi ei ole muu looduse kõrval erandiks ka inimesed. Tänapäeva kosmetoloogia, mis on juba ammu muutunud meditsiini ja ilutööstust ühendavaks iseseisvaks tegevusharuks, pakub kõikidele oma tervisest ja välimusest ning eelkõige näonaha ilust huvitatud inimestele kõrge kvaliteediga ja ohutuid hapnikuprotseduure. Olukorras, kus me viibime pidevalt nüüdisaegses urbaniseerunud linnakeskkonnas, hakkab inimese nahk aja jooksul tundma hapnikunälga, mille tagajärjel saavad kahjustada nii naha üldine seisund, värv kui struktuur. Näonaha hapnikuhooldus aitabki lahendada selliseid, väga paljude inimeste jaoks aktuaalseid probleeme.

Milles protseduur seisneb?

Meie salongis Naturel kasutatakse hapnikuhoolduse läbiviimiseks Itaalia firma Overline aparaati, mis on varustatud kõigi vajalike EL sertifikaatidega. Hapnik ja vajalikud seerumid viiakse nahasse näo erinevaid piirkondi mõjutades. Patsiendil aitab hapnikuhooldus vabaneda tervest reast nahaprobleemidest, parandades oluliselt nii naha üldist seisundit kui välimust. Loomulikult aitab selline hapnikuravi taastada naha noorust, lisades seega ka enesekindlust ja -usku, mis on igale tänapäeva inimesele hädavajalikud.
Hapniku mõjul suureneb naha sarvkihi läbitavus, seega viiakse koos hapnikuga nahasse ka kosmeetilisi toimeaineid, mis valitakse igale kliendile välja vastavalt tema vajadustele. Just tänu aktiivainete edasisele mõjule on võimalik nahka edukalt niisutada ja toitainetega varustada.
Seerumite komponendid võivad olla väga erinevad ja sõltuvad probleemist, millega tuleb tegeleda: rasusele nahale valitakse rasueritust reguleerivad ained, veetustunud nahale sobivad niisutavad ained, küpsemale, ealiste muutustega nahale tehakse protseduur noorendavate ja pinguldavate toimeainetega, tundlik ja kuperoosne nahk vajab rahustamist. Seerumite ja hapniku koostoime aitab oluliselt parandada nii naha struktuuri, seisundit kui üldilmet.

Näonaha hapnikuhoolduse näidustused

Hapniku kasutamist kosmeetilistes hooldustes nimetatakse hapnikuraviks ehk oksügenoteraapiaks (oxygenium – lad k ’hapnik’). Tegemist on tõhusa protseduuriga, mida soovitatakse järgmistel juhtudel.
◦ Ealiste muutuste leevendamine näonahal (kortsud, pigmnetlaigud, atroofiad). ◦ Võitlemine naha vananemise vastu ehk nägu noorendav hooldus.
 ◦ Tumenenud naha (nt suitsetamise tagajärjel) loomuliku jume taastamine.
 ◦ Pigmentatsioonihäirete korrigeerimine või täielik eemaldamine.
◦ Mitmesuguste nahaprobleemide (ketendus, akne, kuperoos) ravi. 
◦ Haavade jms paranemise kiirendamine.
 ◦ Tursete alandamine.
Ükskõik millise ülal loetletud probleemi tõttu ka näonaha hapnikuhoolduste kasuks otsustati, võimaldab hapnikuravi kuur saavutada kahekordselt tõhusat toimet.
◦ Koos hapnikuga tungivad nahasse ka kosmeetilised preparaadid ja toimeained, mis tugevdavad kudesid, parandavad nende välisilmet ja tõstavad immuunsust tervikuna, leevendades probleemse naha puudusi.
 ◦ Hapnikust küllastunud koed sõna otseses mõttes elavnevad ning patsiendi nahk nooreneb iga protseduuriga märgatavalt! See omakorda tagab aga lifting-efekti.
◦ Hapnikuhooldus on suurepärane võimalus tundliku naha hooldamiseks.
 Protseduur on näidustatud nii naistele kui meestele hoolimata nende vanusest ja nahatüübist.

Näonaha hapnikuhoolduse vastunäidustused


 Rääkides juhtudest, mil näo hapnikuprotseduur on vastunäidustatud, tuleb eraldi välja tuua järgmised põhjused:
 ◦ ägedad külmetushaigused;
 ◦ ägedad viirusinfekstioonid;
 ◦ herpes;
 ◦ raskekujuline akne;
 ◦ hingamisteede haigused;
 ◦ epileptilised episoodid (krampidega seotud seisundid minevikus);
 ◦ raskekujuline kõrgvererõhutõbi (kõrge arteriaalne vererõhk);
 ◦ uusmoodustiste esinemine näol;
 ◦ atoopiline dermatiit;
 ◦ individuaalne tundlikkus hapniku vastu.

Soovitused näonaha hapnikuhoolduseks

Hapnikuravi võib olla ühekordne protseduur, kuid parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav alustada kuuenädalase kuuriga, iga nädal üks protseduur. Kuur võimaldab saavutada oodatud tulemusi ja neid kinnistada. Edaspidi võib protseduure teha umbes korra kuus. Tasub märkida, et protseduuride intensiivsust ja sagedust saab määrata ainult spetsialist, lähtudes tervest hulgast individuaalsetest teguritest, mis on igal patsiendil kordumatud.

										

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga